Bezinteresowna miłość

Czasami zastanawiamy się czy mamy wystarczająco pieniędzy by komuś pomóc. Liczymy i dochodzimy do wniosku, że niestety w tym miesiącu nasz budżet jest zbyt napięty, może za jakiś czas nasza sytuacja będzie lepsza i będziemy w stanie wesprzeć jakąś sierotę lub ubogiego krewnego. Chciałabym opowiedzieć Wam dzisiaj historię mojej przyjaciółki Mily, która nie mając nic postanowiła komuś pomóc.

Milly przyjechała do Kyenjojo na prośbę Annet by pomóc w pracy w ogrodzie, który należy do domu dziecka. Ma trzydzieści dwa lata i samotnie wychowuje swoją trzyletnią córeczkę Pian. Jej rodzice zmarli gdy miała siedem lat. Od tego czasu resztę dzieciństwa spędziła u krewnych ciężko pracując na swoje utrzymanie. Mimo różnych przeciwności i niełatwego życia, Mili osiem miesięcy temu postanowiła zaopiekować się najmłodszą sierotą z naszego domu dziecka – Isaaciem a tydzień temu wzięła pod swoją opiekę kolejną sierotkę- półtoramiesięczną Wiktorię. Gdy Isaac miał trzy miesiące przyniosła go do nas jego śmiertelnie chora mama. Poprosiła Annet o opiekę nad chłopczykiem ponieważ jej krewni chcieli zabić dziecko od razu po jej śmierci by zagrabić należący do niej majątek – ziemię. Dwa miesiące później zmarła. W domu dziecka nie było nikogo kto mógłby poświęcić niemowlęciu tyle czasu ile maluszek wymagał . Isaac wędrował z rąk do rąk . Gdy Mili zobaczyła jak nieszczęśliwym jest dzieckiem postanowiła wziąć go do swojego domu i zaopiekować się nim.

Wiktorię Mily znalazła dwa tygodnie temu. Wiki leżała nago na progu domu, płaczącą z zimna i głodu. Jej mama nie miała siły się nią zająć. Mily postanowiła zaopiekować się dzieckiem do czasu gdy kobieta wyzdrowieje. Niestety mama Wiktorii zmarła po dwóch dniach. Isaac z płaczliwego i drobnego niemowlaka zmienił się w wesołego, dorodnego chłopczyka. Wiktoria już po kilku dniach zaczęła przybierać na wadze i przestała wyglądać jak zagłodzone dziecko. Dzięki miłości Mily, dwie sieroty znalazły dom. Miesięczny dochód Mily to w przeliczeniu jedynie 150 zł.

 

Issaak na werandzie naszego mieszkania z kubkiem mleka

Mili z Isaakiem

Wiktoria Hope Merembe

Najnowsze Komentarze
  1. sylwia |
  2. Angela |

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *