Pomóżmy Kalebowi

Znacie już Kaleba. Od ponad miesiąca spędzam z nim regularnie czas. Chciałabym jednak zmienić jego życie w trwały sposób. Kiedyś stąd wyjadę, a Kaleb tu zostanie. Postanowiłam więc stworzyć projekt na jego rzecz. Kaleb potrzebuje pomocy na kilku płaszczyznach. Obecnie najważniejszą z nich jest jego zdrowie, następnie edukacja. W ostatnim czasie czuje się bardzo źle a brakuje nam nawet pieniędzy na pójście do szpitala by podano mu przeciwbólowy zastrzyk. Czego Kaleb potrzebuje?

  1. Potrzebne są finanse na wizytę u specjalisty od anemii sierpowej. Lekarstwa które obecnie przyjmuje w ogóle nie pomagają. Myślę, że najlepiej byłoby z nim pojechać do Kampali.
  2. Kaleb dostaje jedynie część z potrzebnych lekarstw, przez co jego stan jest ciągle zły.
  3. Kaleb powinien iść do szkoły. Ma już 9 lat i jest naprawdę późno. Musi się zacząć uczyć języka migowego i oczywiście całej reszty.  Dzięki temu w przyszłości będzie w miarę normalnie funkcjonującym członkiem społeczeństwa.

Anette zrobiła mi dokładną listę lekarstw, które Kaleb powinien brać. Jest to koszt każdego miesiąca około 850 000 szylingów ugandyjskich czyli 1000zł. Niektóre opakowania starczają na dwa miesiące, dlatego troszkę zaokrągliłam w dół. Kolejna sprawa to kontrolne wizyty u lekarza. Każdego miesiąca potrzeba na to 50 000 szylingów czyli 64 zł. Oprócz tego chcę zebrać finanse na wizytę u specjalisty. Dobre lekarstwa sprawią, że Kaleb znów zacznie chodzić. Wyprawa do Kampali do jednego z najlepszych szpitali będzie wynosić około 1 000 000 szylingów to jest około 1300 zł. W cenę wliczam dwie doby w szpitalu oraz badania i koszt paliwa. Jeśli chodzi o szkołę, to trzy, trzy miesięczne semestry kosztują około 1300 zł. Kogo szukam?

  1.  Sponsorów, którzy co miesiąc będą wysyłać jakąś kwotę na lekarstwa oraz wizyt kontrolne.
  2. Sponsorów, którzy będą regularnie opłacać szkołę
  3. „Jednorazowych” darczyńców, którzy pomogą zebrać finanse na wizytę u specjalisty.

Obecnie priorytetem jest jego zdrowie. Dopóki nie stanie na nogi (dosłownie) nie możemy posłać go do szkoły.

Nawet jeśli postanowisz wysyłać co miesiąc niewielką kwotę, możesz pomóc Kalebowi. Wierzę, że wspólnymi siłami uda się nam odmienić jego życie.

Pieniądze można wysyłać na konto fundacji z którą współpracuję. W tytule proszę napisać „pomoc dla Kaleba” oraz informację o tym, na co dokładnie chcecie przeznaczyć finanse. Jeśli postanowicie, że chcecie go sponsorować regularnie, napiszcie do mnie maila- adres jest na stronie. To samo się tyczy wszelkich pytań- postaram się odpowiedzieć na nie jak najszybciej.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Edukacyjne
Os. Wichrowe Wzgórze 10/17
61-674 Poznań
Nr konta: 58 1020 4027 0000 1902 0473 7880Kaleb i ja z Kalebem

Komentarze
  1. Cioteczka i Kasia. |

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *