Kaleb już po operacji

Wszystko wydarzyło się bardzo dla nas niespodziewanie. Annet pojechała z Kalebem do szpitala na wizytę kontrolną oraz by ustalić ewentualny termin operacji. Tego samego dnia dostaliśmy informację, że zabieg zostanie przeprowadzony na następny dzień rano! Niestety, z powodu innych zajęć nie udało mi się dojechać i być razem z nim. Trzy dni po operacji Kaleb był już w domu. Tempo w jakim zwalnia się tu ludzi ze szpitala jest naprawdę zatrważające. Po porodzie kobieta wychodzi ze szpitala w ten sam dzień, po operacji przepukliny pacjent opuszcza szpital po pięciu godzinach! Kaleb miał wstawiane zastawki, które umożliwią właściwy przepływ płynów wewnątrz czaszkowych i trzy dni później odbył busem sześciogodzinną trasę po ugandyjskich drogach do domu…!

Dzisiaj upływają trzy tygodnie od operacji. Kaleb ma się świetnie. Biega, skacze, śmieje się i nie daje mi spokoju. Ciągle coś „opowiada” i chce żartować. Czasami zapominam o tym, że on nie mówi i nie słyszy. Komunikuję się z nim naprawdę świetnie. Nasz osobisty język migowy jest bogaty w szeroki zakres słów i określeń. Oczywiście niezbędna jest też mimika twarzy. Ostatnio muszę być ostrożna ponieważ Kaleb w przypływie dodatkowej energii chodzi i opowiada innym wszystko to o czym wcześniej rozmawiamy. Z cichego powiernika moich tajemnic stał się teraz prawdziwym gadułą.  Jestem naprawdę szczęśliwa widząc jaka zaszła w nim zmiana.

Za miesiąc Kaleb jedzie na wizytę kontrolną. Jeśli wszystko będzie w porządku, od lutego zacznie chodzić do szkoły. Do tego czasu zatrudnimy dla niego prywatnego nauczyciela, który zacznie go uczyć języka migowego i innych przedmiotów.
Bardzo Wam wszystkim dziękuje za nadesłane wsparcie finansowe! Proszę też, byście nie ustawali i nadal pomagali Kalebowi. Dzięki temu będzie mógł odebrać dobre wykształcenie i w przyszłości być normalnie funkcjonującym członkiem społeczeństwa.

Krótkie rozliczenie finansowe:
– operacja 2 000 zł
– skan głowy 500 zł
– opłaty szpitalne 300 zł
– badania 90 zł
– transport 240 zł
– lekarstwa 150 zł

Obecnie mamy dla Kaleba około 1800 zł. Finanse te zostaną w większości wykorzystane na  wizytę kontrolną i lekarstwa. Musimy wykonać jeszcze raz skan głowy oraz inne badania. Przypuszczamy, że łącznie zapłacimy za wszystko 1 200 zł. Za resztę postaramy się wynająć prywatnego nauczyciela. Prawdopodobnie wystarczy nam na wypłatę za jeden miesiąc

1

Najnowsze Komentarze
  1. Joel |
  2. Joel |
  3. Cioteczka i Kasia. |
  4. Artur |
  5. a |
  6. magda |

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *