Projekt Farma

Przez ostatnie tygodnie dotarliśmy z pomocą do kilku tysięcy osób. Pomagamy im doraźnie, ponieważ taka jest potrzeba. Kupujemy jedzenie, środki czystości, czasem lekarstwa i inne produkty pierwszej potrzeby. Ogrom cierpienia z którym się stykamy przytłacza, ale również daje nam siłę i motywację by zrobić coś więcej.

Miesiąc temu w naszych sercach odżył pewien projekt, o którym już kiedyś myśleliśmy. Chcemy jako organizacja założyć w Ugandzie farmę. Skąd ten pomysł? Od kilku lat pomagamy niedożywionym dzieciom. Często z powodu biedy dzieciaki nie otrzymują wystarczającej ilości składników odżywczych i są przez to narażone na różnego rodzaju choroby oraz niepełnosprawność. W ostatnich tygodniach problem niestety drastycznie się nasilił i będzie się nasilał jeszcze bardziej. Obecnie skupiamy się na tym, by pomóc ubogim rodzinom przetrwać – kupujemy posio, fasolę i inne podstawowe produkty. Wiemy jednak, że musimy zacząć myśleć dalej i otoczyć niektóre dzieci i rodziny naprawdę szczególną opieką. Dzieciaki potrzebują warzyw, owoców, jajek oraz mleka. Niestety takie produkty są naprawdę drogie. Z tego właśnie powodu powstał nasz najnowszy projekt.

Projekt zakłada zakupienie ziemi pod uprawę warzyw oraz hodowlę. Chcemy wybudować tam kurnik, by mieć świeże jajka oraz kury na sprzedaż. Zasadzimy również marchewki, pomidory, cebulę, słodkie ziemniaki, bakłażany, banany oraz fasolę. Na farmie będą pracować ludzie, którzy są w trudnej sytuacji oraz rodzice dzieci, które będą od nas otrzymywać pomoc. Chcemy zaangażować ludzi związanych z naszymi projektami, by wypracować w nich poczucie odpowiedzialności i szacunek do pracy . Nie chcemy wspierać biedy ale pokazać ludziom drogę wyjścia. Na farmie wybudujemy również budynek z pokojami mieszkalnymi, by uchronić ją od złodziei i by mieć tymczasowe miejsce dla rodzin, które straciły dach nad głową. Niestety takich rodzin jest coraz więcej.
By projekt zaczął działać potrzebujemy kwotę około 70 tysięcy zł. Udało się nam już znaleźć ziemię pod farmę oraz zapłacić zaliczkę. Miejsce to jest oddalone od centrum Kyenjojo jedynie 3km i ma dostęp do strumienia. Wierzymy, że dzięki temu projektowi będziemy mogli w mądry sposób pomóc wielu ludziom.

By wesprzeć nasz projekt, możecie zrobić przelew na numer naszego konta znajdującego się w zakładce FUNDACJA
W tytule przelewu prosimy wpisywać „Projekt Farma”.

Najnowsze Komentarze
  1. Gosia |
  2. Gosia |
  3. Gosia |
  4. Zuzanna |
  5. Aneta z Warszawy |
  6. Aneta z Warszawy |
  7. Jola z Opola |
  8. Zbigniew Fota |
  9. Fingerboardtfu |

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *